Dikdörtgen Salon Nasıl Dekore Edilir?

Salon dekorasyonunda, salonun şekli önemli olup dekorasyonun daha muntazam görünmesine yardımcı olur. Koltuğun, televizyon ünitesinin, yemek masası ve diğer ayrıntıların, dikdörtgen salonda ne tarafa konulması gerektiği önem taşır. Diktörtgen salonlarda dikkat edilmesi gereken önemli nokta koltukların yerleştirilmesidir.

salon dekorasyonu
salon dekorasyonu

Diktörtgen Salon Dekorasyonu için Püf Noktaları

Televizyon ünitesinin karşısına üçlü koltuk koyabileceğiniz gibi L koltuğu da yerleştirebilirsiniz. Yan taraflara ise berjer ya da zigon sehpa konulabilir. İkili koltuklar ise diğer taraflara sıralanınca salon daha ferah görünüme kavuşur. Yemek masası ise salonda, mutfağa yakın bir şekilde konulmalı. Kapıya yakın olduğu zaman servisi de daha kolay yaparsınız.

Yemek masası seçimi yaparken, salonun şekline uygun olarak dikdörtgen masalardan yana tercih kullanırsanız, salonunuza uyum sağlar. Yuvarlak masa seviyorsanız, kapıya yakın olmayan yere koyduğunuz zaman daha işlevsel bir görünümü, salonunuza kazandırır. Duvara asacağınız ayna ise salona derinlik kazandıracağı gibi genişlik hissi de verir.

salon dekoru
salon dekoru

Diktörtgen salonlarınız için uygun sehpa modeli ise elips şeklinde olan orta sehpalardır. Zigon sehpa ise koltuk kenarlarında mutlaka bulunmalıdır. Halı seçimindeyse, diktörtgen halılar ya da uzun kilimleri seçerek, salonun havasını değiştirebilirsiniz. Diktörtgen salonlarda dikkat edilmesi gereken nokta eşyaları yan yana dizmemek ve eşyaları değişik görsellik sunacak şekilde yerleştirilmesini sağlamak. Sarkıt lambalar, dikdörtgen avizeler de bu tarz salonlar için ideal seçimlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.