Diz Arasına Yastık Koyarak Uyumak Faydalı mı?

Uyuma şekilleri kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor ve çoğu zaman bu pozisyonlar sandığımızdan çok daha farklı etkilere neden olabiliyor. Uzmanların son dönemde üzerinde durduğu konulardan biri diz arasına yastık koyarak uyuma şekli oldu. Uyuma şeklinizin iyi bir uyku çekme ve dinlenebilme üzerinde ne kadar etkili bir unsur olduğunu bilmiyorsanız, biraz daha dikkatli okumanız gerekebilir.

yastık koymak
yastık koymak

Vücudun Şekillenmesini Sağlıyor

Dizler arasına yastık koyarak uyumak alt bedene destek olma şansı tanıdığı için uyku esnasında omurganın ideal yapısını almasına olanak sağlıyor ve alt vücudu destekliyor. Bacaklar, diz, bel ve kalçanın anatomik yapısını koruyarak gece boyunca rahat bir uyku çekilmesini sağlayan bu pozisyon, vücudunu şekle sokmak isteyen bayanların da hoşuna gideceğe benziyor. Kıvrımlarınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız, dizlerinizin arasına yastık koyarak uyumayı deneyebilirsiniz.

Kan Akışını Hızlandırıyor

Gece boyu dizlerin arasında yastığı tutmak kan akışını hızlandırır ve aslında bedenin uyurken de hareket etmesini sağlar. Bu sayede varis problemi de tarihe karışabilir. Uzmanlar bu pozisyonun bel ağrılarına da iyi geldiğini dile getiriyor.

hamilelik
hamilelik

Hamileler için İdeal Uyku Şekli

Bacakların arasında yastıkla uyumak doğru uyuma pozisyonunu bulmaya, bu sayede de iyi bir uyku çekmeye olanak sağlar. Kişi uykusunu almış şekilde uyanır. Özellikle hamilelerin dinlenerek, ağrı çekmeden uyuyabilmesi için diz arasına yastık koyma yolunu denemesinde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.