Facebook Mutluluk Maskesi Takıyor!

Başkalarının Facebook sayfalarında sürekli iyi haberler ve harika şeyler okuyoruz ve bu bizi mukayese etmeye ve bunalıma itiyor. Sosyal ağlarda güzel mesajlar ve yayınlar gördükten sonra kendinizi depresyonda hissettiğinizde bu başlığı hatırlayın. Sözler veya imgeler her zaman göründüğü gibi değil, çünkü sosyal medya dünyası, başkalarına kendimizin en iyi versiyonunu, gerçekte kim olduğumuzun çarpık bir görüntüsünü göstermeye dayanıyor.

facebook
facebook

Facebook Kullananlar Gerçekten Mutlu mu?

Neden sanal mutluluğun gerçek mutluluk olmadığını kabullenemiyoruz? Seçili bir görüntü olduğu için mi? Çoğu durumda, bu bile manipüle edilir, sıradan bir anın rastgele fotoğrafı değildir. Bu, onu yayınlayan kişinin paylaşmak istediği bir andan fazlası da olabilir. Bu kişi gösterisini yaptı ve sahneyi terk etti ve sahnedeki izleyiciye dönüştü; sadece yaşamının dikkatle seçilmiş bir yansımasıydı. Öte yandan bir fotoğrafı ya da videoyu mükemmel bir yerde alarak kim zaman harcıyorsa, o anın tadını çıkarmayı da unutuyor.

facebook maskesi
facebook maskesi

Facebook kullanmayan ya da profilleri bulunmayan kişiler, günün avantajlarından yararlanıyor. Dinlenmek, egzersiz yapmak, gezmek, akşam yemeği hazırlamak ya da evi temizlemek için daha fazla zamanı var. Bir sosyal ağın dışında olmak, bizi çevremizdeki insanlarla konuşmaya ve sevdiklerimizin ve arkadaşlarımızı daha sık görmeye iter.

Sosyal hayatınız herkesinki gibi görünmüyorsa, tebrikler! Harika bir zaman geçirdiğinizi bilmek için bir hafta sonu kaçamağınızın binlerce fotoğrafı veya yediğiniz harika bir yemeğin fotoğraflarını göstermeniz gerekmez. Unutmayın ki, o anlar gerçekte var. Dışarıdan onlara bakacak bir pencere yoksa bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.