Mutlu Evliliğin Önemli Kuralları

Saygı, sevgi ve bağlılık üzerine kurulu olan evlilikler çoğu zaman tartışmalarla felaketlere dönüşebilir. Evliliklerin çoğu ilk 6 yıl içinde bitiyor. İlişkinizde sorun yaşamaya başladığınız zaman profesyonel yardım almaktan kaçınmayın. Küçümseyici konuşmalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Hassas konularda eşinize her cümleyi sarf etmeyin.

Mutlu Evlilik için Öneriler

Erkek ve kadın birbirlerinin sözlerine değer vermeli ve dinlemeli. Ev içinde birbirlerine yardım etmeli ve ortaklaşa işler yapmayı alışkanlık haline getirmeliler. Büyük tartışma yaşıyorsanız sakinleşmek için kendinize yirmi dakika verin. Sakin olduğunuz zaman daha mantıklı düşünür ve kırıcı konuşmalar yapmazsınız. Hislerinizi ifade ederken tenkit edici sözlerden kaçının.

Eşinizle ilgili probleminiz varsa konuşmayı tercih edin. Sustuğunuz zaman ortam daha çok gerilir ve eşiniz farklı şeyler düşünebilir. Eşinizle sohbet ettiğiniz zaman aşılayıcıyı sözler kullanmak karşınızdakinin tepkisine neden olacağı için kesinlikle önerilmez. Eşinizi hor görmeyin ve devamlı fikirlerini sorun.

Ortaklaşa almanız gereken kararlarda mutlaka eşinize danışın. Evde iki kişi yaşadığınızı unutmayın ve birlikteliğiniz boyunca çoğu kararları birlikte almaya özen gösterin. Kendinize zaman ayırın ve eşinizin de kendisine zaman ayırmasını isteyin. Eşinize şüpheci yaklaşımlarda bulunduğunuz zaman kendinizden uzaklaştırırsınız. Mutlu evliliklerde özellikle eşlerin birbirine saygı duyması ve değer vermesi önemlidir. Ortak hobiler geliştirebilir ya da beğendiğiniz programları birlikte izleyebilirsiniz. Kısıtlayıcı hareketlerden uzak durmalı ve her zaman birbirinize destek olacağınızı göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.