Granit ve Mermer Tezgah Arasında Ne Fark Var?

Mutfağın yenilemek isteyenler ya da yeni mutfağı için ideal tezgâh arayışında olanların aklına takılan en önemli soru mermer tezgâh mı yoksa granit tezgâh mı daha idealdir, oluyor. Mutfağın dekorasyonunun yanı sıra kullanımında da son derece önemli olan tezgâhın belirlenmesi aşamasında renk seçiminin yanı sıra granit ve mermer arasından takılanlardan iseniz bu yazımızı detaylı olarak inceleyerek sizde kararınız kolaylıkla verebilirsiniz.

Granit Alımının Mermere Göre Avantajları

Mermer granitte nazaran daha yumuşaktır. Bu sebebe bağlı olarak granite nazaran daha kolay çatlama ve kırılma ile karşılaşılabilir. Granittin mermere göre daha sert olması onun uzun yıllar boyu kullanımına yer verilmesine etki etmektedir. Bunun yanı sıra leke tutma bakımından bakıldığında ise mermerin leke tutma oranı granite göre fazladır. Bu sebep ile eğer uzun vadeli bir kullanıma sahip olan ve lekesiz bir tezgâha sahip olmak istiyorsanız tercihinizi granitten yana kullanabilirsiniz.

Mermer Alımının Granite Nazaran Avantajları

Mermer şık ve gösterişli bir yapıya sahip olmak ile beraber granitte nazaran son derece uygun fiyatlar ile de satın alınması mümkündür. Aynı ebatlara sahip olan tezgâhlar için mermer ve granit fiyatını sorduğunuzda granittin mermere nazaran üç kat daha fazla fiyat ile satıldığını görebilirsiniz. Düz bir zemin özelliğini sunarak mutfakta da şık etki sunan mermer ekonomik bir tercih olarak yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.