Yaşlanma Karşıtı Yapılabilecek Olan Şeyler

Yıllar geçiyor sen fark etmesen de diyor Nilüfer o ünlü şarkısında. Evet dünya dönüyor ve yıllar geçerken izlerini bizler üzerinde bırakmaya da devam ediyor.

yaşlanma karşıtı krem
yaşlanma karşıtı krem

Yılların izini silmek mümkün değil elbette. Silmek gerekiyor mu, o da ayrı bir tartışma konusu ama, yine de günümüzün görünürlüğün çağı olduğu göz önüne alınırsa, insanların kendi dış görünümlerine eskilere göre çok daha fazla özen gösterdiğini söylemek mümkün o yüzden de kimse kırışıklık, sarkma, yanaklarında çökme görmek istemiyor ama her canlı da doğuyor, büyüyor, yaş alıyor yaşlanıyor ve ölüyor.

Tüm bu döngüyü durdurmak mümkün değil ama yılların izini biraz da olsa yapılabilecek şeyler var. Neler mi?

Alternatif Çok

Teknolojinin geldiği nokta itibarıyla çok da karamsar olmaya gerek yok ve yapılabilecek pek çok şey. Biz de bunları sıralayalım dedik.

yaşlanmamak için yapılanlar
yaşlanmamak için yapılanlar

En başta elbette genetik faktörler geliyor bunu da unutmamanız gerekiyor ama bunun yanında sağlıklı ve kaliteli beslenme, düzenli uyku, alkol ve sigaradan uzak durmak kişinin kendi rutininde olması gerekenler.

Ayrıca, kozmetik ürünlerden de faydalanılabilir ama kullanılacak olan kozmetik ürün rastgele bir ürün olmamalı ve mutlaka dermokozmetik, doğal ve paraben içermeyen mineral bazlı ürünler olmalı. Lakin en kaliteli ürün bile olsa mucize beklenmemeli.

Estetik en sık başvurulan yöntem ama bir yere kadar. Botoks, dolgu da en sık yılların gözde uygulamaları arasında. Son olarak kök hücre uygulamasını da unutmamak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.